Debata – Idealisté.cz // Squatting u Sladkovského

Srdečně vás zveme na debatu “Squatting u Sladkovského”, která se uskuteční v sobotu 7. 2. 2015 od 16.30 v Café Sladkovsky ve Vršovicích (Sevastopolská 17).

Mezi hosty je nám potěšením přivítat Rad Hetmánkovou a Arnošta Nováka. V debatě se zaměříme na roli squattingu v dnešní společnosti, shrneme si nedávné události v souvislosti s Klinikou, otevřeme otázky sociálního bydlení a bezdomovectví. Následně bude prostor na diskuzi.

Součástí debaty bude i výstava Prázdných domů v Praze.

Těšíme se na vás!
Idealiste.cz
————————

Rad Hetmánková je spoluzakladatelem organizace Jako doma, věnující se ženám bez domova a genderovým otázkám v oblasti bezdomovectví. Vystudoval sociální práci na University of East London, má bohaté zkušenosti jako sociální pracovník. Od roku 2010 jako autor spolupracuje s časopisem Nový prostor.

Arnošt Novák Vystudoval Mediální studia na Fakultě sociálních věd UK a Sociální a kulturní ekologii na Fakultě humanitních studií UK. Působí na Fakultě humanitních studií UK a přispívá do Deník Referendum. V letech 1993-1995 bydlel ve squatu Ladronka. Bývá označován za anarchistu a nestydí se za to.