Městský soud zamítl naše odvolání proti poslednímu rozsudku

Městský soud zamítl naše odvolání proti poslednímu rozsudku. Odmítl přitom brát v úvahu argumentaci našeho právníka dobrými mravy. Ve zkratce: od soudu jsme se dozvěděli, že nic než vlastnické právo v naší společnosti nehraje roli a vlastník se nemusí ohlížet na ostatní.

Hlavní problém ale podle nás neleží na rovině právní, ale politické. Vše nasvědčuje tomu, že důvodem pro změnu využití budovy není ušetřit peníze státu, ale zbavit se nezávislého prostoru. Skutečnost, že plánovaný projekt je nevýhodný i pro samotný stát, jsme podrobně doložili v textu, který je na našich stránkách. (https://klinika.451.cz/…/kdo-a-proc-se-snazi-znicit-kliniku/)

Pokud soud neuzná naši žádost o odložení účinku rozhodnutí, bude chtít do měsíce od doručení rozhodnutí Kliniku prázdnou. Případná rekonstrukce ovšem začne kvůli územnímu plánu nejdříve za pár let a není důvod, aby sociální centrum přestalo fungovat. Dejme najevo, že víme co udělat s prázdným prostorem. Sledujte dění, choďte na barák a buďte připraveni dát najevo svůj názor v ulicích!