KLINICE ZNOVU HROZÍ VYKLIZENÍ, NEVZDÁVÁME TO

Možná už jste slyšeli, že od Nejvyššího soudu došlo zamítnutí našeho dovolání. Znamená to – jako už tolikrát – hrozbu vyklizení. Jak se k ní postavíme zatím nevíme a máme minimálně několik týdnů čas, abychom si to rozmysleli.
Za tu dobu se toho může také dost stát. Za prvé nevzdáváme právní cestu a podáváme ústavní stížnost, která může mít odkladný účinek.
Za druhé nás příští týden čeká schůze se SŽDC, kde se nedávno vyměnilo vedení. Doufáme, že nové vedení vyslyší naše podložené argumenty o tom, že rekonstrukce domu pro kanceláře geodetů je ekonomicky nevýhodná: Za prvé podle současných plánů budou mít geodeti menší prostor než dosud, ačkoli hlavním argumentem bylo, že jim dosavadní oddělení nestačí. Za druhé náklady na rekonstrukci by se na ušetřeném nájmu vrátily až za 38 let, což je daleko za hranicí výhodného ekonomického výhledu.
A naším zásadním argumentem ovšem zůstává samotné autonomní centrum. Tisícům lidí, kteří ho v posledních letech navštívili a podíleli se s námi na jeho chodu asi nemusíme vysvětlovat v čem je pro nás zásadní. I když si z něj lecjaký politik v poslední době dělá cíl pro svou nenávistnou střelbu.
V době, kdy se stává normou zisk, autoritářství a xenofobie chceme hájit místo svobody, solidarity a alternativy. Vás všechny, kteří jste u nás navštěvovali jazykové kurzy, chodili na koncerty, starali se o zahradu nebo připravovali demonstrace prosíme: Sledujte další vývoj a zůstaňte solidární. Je to i na vás!