“Náklady na zásah” vyčísleny na 1.600.000,-

V půlce ledna byla za asistence exekutora a securitky vyklizena Klinika. Autonomní sociální centrum, které bylo po čtyři roky místem pro setkávání emancipačních sociálních hnutí, sousedů a nezávislé kultury. Po té, co se stalo centrem pomoci lidem na útěku se stalo také terčem útoku neonacistů a dostalo se pod tlak pravicových politiků.

Po vyklizení objektu vymáhá soudní exekutor po kolektivu Kliniku 1 600 000 Kč (62 000 Euro) jako náklady za zásah. Peníze navíc zablokoval na osobním účtu jedné z členek kolektivu, která za kolektiv podepsala smlouvu. Znamená to pro ni zmrazení platu a nemožnost používat účet. Jedná se jednoznačně o snahu o exemplární politicky motivovaný trest. To navíc v kontextu, kdy se v České republice začíná mluvit otevřeně o exekutorské mafii, která dostala do neřešitelné životní situace téměř 10% obyvatelstva republiky (more about it in English here: https://www.theguardian.com/world/2019/jan/06/czech-democracy-threat-debt-crisis)
Částka přesahuje finanční možnosti českého hnutí a proto Vás prosíme o finanční solidaritu nebo radu, na koho se obrátit. Rozhodnutí se budeme soudně bránit a v případě, že peníze vysoudíme zpět, jsme schopní je po dohodě vrátit. Nyní je ale třeba částku zaplatit, abychom členku kolektivu zbavili tvrdých omezení, která s sebou exekuce přináší.

Veřejně:
Pro další informace pište na klinika@451.cz