Jak se to má s pokutami, budovou Kliniky a bojem za město?

Pokuty a výdaje
Možná jste slyšeli, že na exekuci za vyklízení, kterou nakonec soudkyně upravila na 900 000 už jsme díky vám všem v podstatě vybrali. Represe a výdaje tím bohužel neskončily. Potřebujeme peníze na právníky, protože se chceme odvolávat k Ústavnímu soudu. Zároveň ještě stále čelíme žalobám za „bezdůvodné obohacení“ a „ušlý zisk“, pomocí kterých se nás z domu pokoušely vyhnat SŽDC a ÚZSVM. Žalují nás dohromady o 938 tisíc, ale částka se může vyšplhat až na 3 a půl miliónu. Žaloby jsou absurdní a s ÚZSVM už jsme u jednoho soudu vyhráli, jistí si však výsledkem být nemůžeme. Zároveň řešíme i pokuty a právníky pro lidi, kteří bránili vyklízení na střeše. Peníze se tím pádem stále hodí. Pokud cokoli zbude nebo vysoudíme zpátky, peníze dáme zase do budoucích autonomních prostorů. Vážíme si vaší podpory a solidarity jako konkrétního signálu, že jste v tom s námi.

Co se děje s budovou?
Budova Kliniky je od ledna prázdná. A ještě minimálně nějakou dobu bude. SŽDC totiž zatím stále nemá ani stavební povolení. Podle dokumentů, které můžeme dát k dispozici, bude stát projekt 68 milionů a v běžném investičním období se investice do projektu ani zdaleka nevrátí (po 30 letech bude projekt 35 milionů v mínusu). Trvají navíc problémy s územním plánem, podle kterého by na místě vůbec neměly být kanceláře, ale občanská vybavenost. V celém projektu chybí oponentní posudek. A SŽDC stále dumá, co v budově vlastně chce.

Co děláme a co můžete dělat vy?
V současnosti se soustředíme především na řešení finančních represí a sledování stavu projektu SŽDC. Nevzdáváme ale ani snahu o nové autonomní prostory. Protože každé město takové prostory potřebuje, není jich nikdy dost. Hledáme i legální cestou. Pokud třeba o něčem víte, určitě se nám ozvěte. Vždy je ale nejlepší spojovat se s ostatními, zakládat autonomní prostory nebo se zapojovat do jiných bojů o město jako je odpor proti nesmyslnému developmentu, gentrifikaci nebo za dostupné nájemné. Pokud vás něco z toho zajímá, doporučujeme např. Festival Vzpurná Praha, který se uskuteční na začátku října.

Číslo účtu: 2600985228 / 2010