Program

Program Kliniky se načítá z radar.squat.net kde najdete akce po celém světě

Postman (AT) + Skrytý půvab byrokracie

Start: 2018-03-27 20:00:00

more…

POSTMAN z rakouského Linzu se vracejí do Prahy a lze se tak těšit na historicky třetí pražský koncert téhle originální smečky, která kombinuje vizáž studentů ČVUT, nerdský smysl pro minimalismus, něco co by se dalo nazvat "brněnskou poťouchlostí" a post-punkový odér naléhavosti s čtyřnásobně sníženou rychlostí. 

https://epilepticmedia.bandcamp.com/album/there
https://www.youtube.com/watch?v=9KDIXlXsDOM

Support:

SKRYTÝ PŮVAB BYROKRACIE jsou tak trochu vlajkovou lodí tzv. nového undergroundu nebo post-undergroundu, chcete-li. Texty tvoří široká sbírka zdrojů od encyklopedických zápisků přes historické materiály až po současné i minulé básníky, filozofy či spisovatele. Hudbu tvoří saxofon, baskytara a různé okrajové zvukotvorné mašinky, stroje a předměty, zpěvem je vášnivá recitace.

http://www.skrytypuvabbyrokracie.cz/
https://www.youtube.com/watch?v=19hRv8G54H0


Vstupné bude kolísavé a doporučené, jdoucí na cesťák kapele.

Kino Klinika - Concerning Violence

Start: 2018-03-29 19:00:00

more…

Švédský dokumentární film o anti-imperialistické sebeobraně v Africe, který kombinuje šokující found footage s čtenými pasážemi z ve své době zakázané knihy politického myslitele Franze Fanona

https://www.csfd.cz/film/363321-o-nasili/prehled/

KLS _ Killerkume _ Kurac / Klinika

Start: 2018-04-04 19:00:00

more…

Slovo mají pořádající Silver Rocket:

Pozor – tohle bude prostě řezničina. Čistočistá řezničina, bordel, hukot, očistná hluková lázeň, příležitost na chvíli hodit za hlavu problémy a starosti všedního dne, ideální ventil po náročným dnu.

KLS jsou z katalánskýho města Benicarló, hrajou starej dobrej powerviolence a skutečně se s tím nijak neserou. Jejich koncerty trvají obvykle míň než dvacet minut, prasklá šlapka není nic výjimečnýho, svoji hudbu vydávaj zásadně na sedmipalcích a desetipalcích, rok bez evropskýho turné považujou za promarněnej, jsou to neúnavný organizátoři koncertů, díky kterejm jejich město vešlo do kulturních dějin kontinentu... chcete slyšet víc? Dobře. Šílenej bubeník, ultimátní basa, kytary za hranou, volume trvale zafixovaný na maximum, hlasy, který nepatřej druhu homo sapiens. Stačí?

Killerkume jsou zase Baskové z města Bilbo (neBaskům známý jako Bilbao) a jejich hudbu můžeme připodobnit třeba kytarový verzi Lightning Bolt nebo takovejm Don Vito. Tady to není jen o intenzitě, ale hlavně o hluku a zvláštním zvuku. Starají se o něj kytara a bicí a pro oba nástroje platí, že se naprosto přirozeně pohybují ve vodách, který jsou obvykle vyhrazený něčemu jinýmu. Nedává to smysl? Nevadí, až uvidíte a uslyšíte, bude to jasný.

Kurac jsou v Praze zevlující Slezani (což je etnikum v mnoha ohledech silně připomínající křížence Katalánců a Basků) a je logický, že prapor místní scény budou na tomhle koncertě držet právě oni. Kdyby Hammerhead na počátku svý kariéry měli vidění do budoucnosti a slyšeli Kurac, tak by se na to rovnou vykašlali. Jedinej skutečnej noise rock v našem městě.

Koncert se koná ve středu 4. dubna na Klinice (a chodit na Kliniku na koncerty i jakýkoliv jiný akce je za všech okolností vynikající nápad), vstupný bude dobrovolný.

KLS a Killerkume budou k vidění v Česku ještě na dvou dalších koncertech: v libereckým Azylu (2. dubna) a v už slavným a legendárním Lokobaru ve Všetatech (3. dubna).

KLS / Bandcamp: klspeim.bandcamp.com/
Killerkume / Bandcamp: https://killerkume.bandcamp.com/

Benefice pro 6. Anarchistický festival knihy

Start: 2018-04-06 19:00:00

more…

Kapely jsou tajný, ale dost dobrý. Každej si přijde na svý. DJ's budou taky dobrý. Jídlo bude, taky dobrý.
A někdo řikal, že bude i tombola a wellcome drink.

Sleduj https://squ.at/r/4ez2

Bookfair: https://squ.at/r/3ems

▲The Staches, Stratocastors & Raw6tem djs▲

Start: 2018-04-17 19:00:00

more…

-
17.04.2018 open 19:00, start 20:00 - dobrovolné vstupné 0-161,-

The Staches (ch/de)
/Garage, Girl Punk, Lo-Fi Pop and Psychedelic music/
https://thestaches.bandcamp.com/ [l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fthestaches.bandcamp.com%2F&h=ATPfRqCNfMB-GhHQjySuyMejaMnDPaVokmc39NpdzSCLCuYhXca8ToUREu-eYhPd17woqVQiAxESyNgS5NgFJwe6kPQ7-dWxNavwJw]
https://soundcloud.com/the-staches

Stratocastors (fr)
/Punk Synth Post Acid Neogotex/
https://stratocastors.bandcamp.com/
https://soundcloud.com/stratocastors

afterparty by Raw6tem djs
/Post Techno/

Edward Carpenter (1844–1929): Queer, socialismus a umění

Start: 2018-04-30 18:00:00

more…

Měsíc queer historie zakončí přednáška historika umění Ladislava Zikmunda-Lendera v Autonomním sociálním centru Klinika. 
Ve stejné době, kdy se začal Edward Carpenter angažovat v hnutí utopického socialismu, začal také psát o soudobé kultuře a umění a současně bojovat za emancipaci neheterosexuálních lidí. Jak dokázal tyto tři oblasti veřejného působení skloubit a propojit?
Přednáší PhDr. Ladislav Zikmund-Lender

Allochiria (post-metal/sludge,Gre) / Voluptas / Sweeps 04

Start: 2018-05-11 19:00:00

more…

Allochiria (post-metal/sludge, Řecko)
http://music.allochiria.com/album/throes [l.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fmusic.allochiria.com%2Falbum%2Fthroes&h=ATNqsqnqV6wjHTKnNK2hd0tiaIo2CORF8e72NBt9uEEioBDDxc7oZJLxYOcmB0Wg68cTq2vP8ppsTZEbNBc895mi4RrvP9HGqDiIAA]

Křehkost post-metalu, ničivá síla sludge a introvertní atmosféra od začátku do konce – to činí Allochirii jednou z nejuhrančivějších kapel, která kdy na pražskou scénu neortodoxního metalu zavítala! V Praze hráli naposledy před třemi lety, tehdy spali právě na Klinice, takže při hledání ideálního místa koncertu nebylo co řešit!


Voluptas (black metal/alternative)
https://voluptas.bandcamp.com/

Supportu se ujímá pražská svérázná parta Voluptas, která k černému kovu neohroženě přidává freejazzový saxofon, navíc její přestávky na rum a culící se kukuče zpěváka během blackového zla si musíte oblíbit, ani kdybyste nechtěli!

Sweeps 04 (ambient/drone-doom)
https://sweeps04.bandcamp.com/

Večer zahájí poklidně-neklidná dronáž osamělého muže s kytarou známého jako Sweeps 04, "aby co nejvíc duší se vymanilo, osvobodilo"!

Afterparty oznámíme brzy!

Vstup a fungování baru na Klinice již asi všichni znáte, ale kdyby náhodou ne – vše je za dobrovolný příspěvek s důvěrou, že si jistě umíte spočítat, kolik je fér dát za pivo či limonádu a kolik tak zhruba potřebuje vybrat kapela na turné.

Tak zatím a keep on depressing cool kids so they would kill themselves!

http://praveknoisesection.blogspot.cz/

https://klinika.451.cz/

6th Prague Anarchist Bookfair

Start: 2018-05-19 00:00:00

more…

6th Prague Anarchist Bookfair take place on May 19th since 10:00 till 20:00 in Eternia.

 

Prague Anarchist Bookfair became solid local event with hundreds of people coming from all kind of backgrounds, not only from around anarchist and antiauthoritarian circles.

 

It consists of presentation & selling of anarchist and antiauthoritarian literature of different kinds and lecture and workshop part.

 

Whole event is DIY and non-profit. We take no charge for stall and if needed, we should be able to help active participants with travel costs.

 

 

.


Proběhlé akce

Proběhlo Proběhlo 2